Aromaterapi Eğitimleri

Modüler eğitimler

Aromaterapi eğitimleri birbirini tamamlayacak şekilde tasarlandı. Temel Aromaterapi Eğitiminde incelediğimiz temel uçucu yağların çoğunu “Cilt için aromaterapi” ve “Stres Yönetimi için Aromaterapi” eğitimlerinde tekrar ele alacağız. Her eğitim bilgilerinizi derinleştirme ve uçucu yağların özelliklerini birçok açıdan inceleme fırsatı sunacak.

Ayrıca “Cilt için Aromaterapi” ve “Stres Yönetimi için Aromaterapi” eğitimlerinde temel uçucu yağların yanı sıra cilt bakımı/sorunları ve stres yönetimi için spesifik uçucu yağları da inceleyeceğiz. Her eğitim ile uçucu yağ repertuvarınız genişleyecek.

Mümkün ise size ilk önce “Temel Aromaterapi Eğitimi” ’ne katılmanızı öneriyorum.  “Cilt için Aromaterapi” ve “Stres Yönetimi için Aromaterapi” eğitimlerinde aromaterapi konusunda derinleşme imkanı bulacaksınız.

Türkiye’ye uygun eğitim konsepti 

Eğitimlerde incelediğimiz uçucu yağları aşağıdaki kriterlere göre seçtim:

  • Türkiye’de satılan uçucu yağlar,
  • Terapötik değeri yüksek olan uçucu yağlar,
  • Kullanımı kolay ve güvenli olan uçucu yağlar,
  • Çok yönlü kullanılabilen uçucu yağlar,
  • Temel eğitim için uygun uçucu yağlar.

Ayrıca bu seçimleri yaparken tehdit altında olmayan bitkilerden elde edilen uçucu yağları seçmeye özen gösterdim.

Pratiğe yönelik eğitimler

Bu eğitimlerde kendi kişisel aromaterapi pratiğinizi oluşturmak ve geliştirmek için bilgi ve deneyimler edineceksiniz. Kendinize, ailenize ve yakınlarınıza uygulayabileceğiniz güvenli aromaterapi uygulamaları öğreneceksiniz.

Her eğitim 2 gün sürüyor ve 12 saat eğitimi kapsıyor; eğitim programı teori ve uygulama seanslarından oluşuyor. Her eğitimde pratik yapma ve ihtiyaçlarınıza uygun aromaterapi karışımları hazırlama imkanı bulacaksınız. Hazırladığınız aromaterapi ürünlerini evinize götürüp hemen kullanmaya başlayabileceksiniz. Her eğitim için ders notları içeren bir aromaterapi kitapçığı alacaksınız.

Temel Aromaterapi Eğitimi

2 gün

Eğitim programı

Cilt için Aromaterapi

2 gün

Eğitim programı

Stres Yönetimi için Aromaterapi

2 gün

Eğitim programı

Holistik Sağlık Eğitimleri

Aromaterapi eğitimlerinde bahsettiğim holistik sağlık prensiplerini naturopati eğitimlerinde detaylı olarak ele alıyoruz.

Naturopati eğitimleri birbirini tamamlayacak şekilde tasarlandı. “Naturopatiye giriş” eğitimi sağlığın temellerini oluşturmak için yol gösteriyor.

“Naturopatik Beslenme” ve “Naturopatik Detoks” eğitimleri bütünsel sağlık konularında bilgilerinizi derinleştirme olanağı sunuyor.

Naturopatiye giriş

Eğitim programı

Naturopatik Beslenme

Eğitim programı

Naturopatik Detoks

Eğitim programı