Marielle Mercadier

Doğal şifa yöntemleri ile yolculuğum

1965 yılında Fransa’da doğdum, yirmili yaşlarımda Almanya’da yaşadım ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm, Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde yöneticilik yaptım.

Doğal şifa yöntemlerine duyduğum yoğun ilgi hayatıma yön verdi ve 2000 yılında holistik sağlık konularında eğitimlere katılmaya ve çalışmalar yapmaya  başladım.

Thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım, beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.

Uzun seneler kendimi beslenme, detoks ve doğal şifa konularında geliştirdikten sonra bu konularda derinleşmeye karar verdim. 2000 ile 2007 yılları arasında Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, aromaterapi ve doğal yöntemler ile  bedenin doğal iyileştirici gücünü desteklemeyi ve bedenin derin bilgeliğine güvenmeyi öğrendim. Bu eğitim süreci hayatımda bir dönüm noktası olup hayatıma ve sağlığıma yeni bir ışık altında bakmamı sağladı.

Beş yıldızlı otellerde ve tatil köylerinde thalassoterapi ve spa müdürü olarak çalıştığım yıllarda thalassoterapi (deniz suyu ile tedavi), aromaterapi masajı, doğal cilt bakımı ve masaj terapisi konularında eğitim aldım.

Hindistan’ın Pune şehrindeki Osho Multiversity’de Osho Pulsation’nın kurucusu Aneesha Dillon ile nefes terapisi eğitimi aldım ve beden terapisi, içimizdeki çocuk ile çalışmalar, dans terapisi, şamanik şifa, enerjetik şifa ve meditasyon gibi pek çok çalışmaya katıldım.

Donna Eden’in enerjetik beden terapisi ve psiko kinesioloji eğitimlerine katıldıktan sonra günlük hayatıma ve çalışmalarıma yeni bir boyut kattım. Fransa’da aldığım aromaterapi eğitiminin yanı sıra New York Institute of Aromatic Studies/The School for Aromatic Studies’de holistik aromaterapi, tıbbi aromaterapi ve klinik aromaterapi sertifika programlarına katıldım.

Uzun senelerdir hayatımın bir parçası olan ayurveda ve yoga konularında derinleşmeye karar verip hatha yoga hocalık eğitimi ve ayurvedik yoga uzmanlık eğitimini tamamladım.

Aromaterapi, naturopati ve bütünsel sağlık yöntemlerini yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Spa yöneticisi, beden terapisti, doğal şifa yöntemleri uygulayıcısı ve oğlumu ilaçsız büyüten bir anne olarak aromaterapi konusunda engin bilgi ve deneyimler edindim.

Öğrendiğim ve uyguladığım her yöntemin hayatıma ve sağlığıma getirdiği hediyeleri var ve bu bilgi ve deneyimleri eğitimlerde paylaşıyorum. Naturopati ve aromaterapi eğitimlerinde geniş bir perspektiften bakıp Ayurveda ve Geleneksel Çin Tıbbı bakış açılarını katmayı seviyorum.

Holistik sağlık ve aromaterapi eğitmeni olarak verdiğim eğitimleriyle daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam yaratmak isteyen kadınlara destek veriyorum. Bu da beni çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Çok sevdiğim Bodrum yarımadasında yaşıyorum, yirmi altı yaşında Ankara’da okuyan bir oğlum var.

Eğitimler

Katıldığım eğitimler hakkında detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.

Sizi bedeninizi ve ruhunuzu dinlemeye davet ediyorum.

Aromaterapi ve holistik sağlık eğitimleri ile sizi doğanın ve bedeninizin bilgeliğini keşfetmeye ve tecrübe etmeye davet ediyorum.

  • Doğal sağlık yöntemleri ve ilkelerini hayatınızda uygulamak,
  • Kendinize ve bedeninize saygı ve sevgi göstermek,
  • Bedeninizin ve ruhunuzun mesajlarına kulak vermek,
  • Bedeninizi ile birlikte ruhunuzu da beslemek,

doğa, yaşam kaynağı ve özünüz ile daha derin bir bağlantı kurmanızı, hayatınızda daha fazla denge, huzur, uyum ve coşku hissetmenizi sağlıyor.

Kendinizi ve bedeninizi daha iyi tanımak, kabul etmek, kucaklamak ve sevmek hiç bitmeyen bir hayat yolculuğudur. Bu yolculuğun tadına varmanızın dileğiyle,

Sağlık ve sevgi ile kalın,

Marielle Mercadier