Kış için Aromaterapi – İleri Seviye Atölye

Online – Canlı Yayın

26 Aralık 2020 Cumartesi

 

Kış için Aromaterapi atölyesi ileri seviye bir aromaterapi atölyesidir. Bu atölyeye katılmak için “Temel Aromaterapi” eğitimine katılmış olmanız gerekmektedir. Bu atölyede uçucu yağlar, aromaterapi uygulamaları ve konuları hakkında derinleşme fırsatı bulacaksınız.

Kış mevsiminde beden-zihin-ruh sağlığını ve dengesini korumak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, kış hastalıklarından korunmak ve solunum yolları rahatsızlıklarında iyileşme sürecini desteklemek için etkin aromaterapi uygulamaları ve doğal şifa yöntemleri öğreneceksiniz.

– Kış mevsimine naturopati, ayurveda ve geleneksel Çin tıbbı açılarından bakacağız. Sağlığı ve esenliği desteklemek için bize bu geleneksel şifa yöntemlerinin verdikleri önemli ipuçlarını değerlendireceğiz.

– Kış mevsimi için vazgeçilmez antibakteriyel, antiviral, canlandırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici uçucu yağları inceleyeceğiz.

– Bağışıklık sisteminizi güçlendiren ve enerji seviyenizi yükselten aromaterapi ve refleksoloji uygulamaları öğreneceksiniz.

– Kış hastalıklarında iyileşme sürecini hızlandıran aromaterapi ve refleksoloji uygulamaları için adım adım birlikte pratik yapacağız.

– Çocuklar için güvenli uçucu yağlar, aromaterapi uygulamaları ve karışımları öğreneceksiniz.

– Bedeninizin kendi kendini iyileştirme gücünü desteklemek için uygulayabileceğiniz önemli naturopati ipuçlarından kısaca bahsedeceğiz.

Bu atölye kimler için?

Bu atölyeye katılabilmek için daha önce 2 günlük Temel Aromaterapi eğitimine katılmış olmanız gerekmektedir.

Atölye programı

  • Naturopati, ayurveda, geleneksel Çin tıbbı ve kış mevsimi
  • Kış mevsimi için aromaterapi ve doğal yöntemler
  • Kış için temel uçucu yağlar ve kullanım kuralları
  • Kış için aromaterapi uygulama yöntemleri
  • Bağışıklık sistemini güçlendirme
  • Zinde ve enerji dolu bir kış için aromaterapi
  • Aromaterapi, refleksoloji ve enerjetik şifa
  • Solunum yolları rahatsızlıkları için uygulamalar
  • El spreyi, boğaz spreyi, burun yağı/balsamı vb.
  • Kış mevsimi için masaj yağları, balsam ve merhem ürünleri

Süre

3 saat

Saat

14:30-17:30

Tarih

26 Aralık 2020 Cumartesi

Online / Canlı Yayın

Eğitim internet üzerinden canlı yayın olarak Zoom aplikasyonu ile gerçekleştirilecektir.

Ücret

320 TL  (KDV dahil)

Bilgi ve Kayıt

Marielle Mercadier
info@holistikaromaterapi.com
0535 362 69 34

Eğitmen

Marielle Mercadier

1965 yılında Fransa’da doğdum, uzun seneler Almanya’da yaşadım ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm, Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde yöneticilik yaptım. Doğal şifa yöntemlerine duyduğum yoğun ilgi hayatıma yön verdi ve 2000 yılında holistik sağlık konularında eğitimlere katılmaya ve çalışmalar yapmaya başladım.

Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal şifa uygulamaları ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü destekleme yöntemlerini öğrendim. Ayrıca Osho Pulsation nefes terapisi, masaj terapisi, enerjetik beden terapisi, thalassoterapi ve doğal cilt bakımı eğitimlerini aldım.

Aromaterapi ve naturopatiyi yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Fransa’da aldığım aromaterapi eğitiminin yanı sıra New York Institute of Aromatic Studies/The School for Aromatic Studies’de holistik aromaterapi, tıbbi aromaterapi ve klinik aromaterapi sertifika programlarına katıldım. National Association for Holistic Aromatherapy (NAHA) ve Alman aromaterapi derneği Forum Essenzia üyesiyim.

Thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım, beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.