İleri Seviye Aromaterapi Eğitimi

Online – Canlı Yayın

 

“İleri Seviye Aromaterapi” eğitimi ile aromaterapi ve uçucu yağların dünyasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Temel Aromaterapi Eğitimi ile  güvenli ve etkin aromaterapi uygulamaları için temel attıktan sonra İleri Seviye Aromaterapi eğitiminde bilgilerinizi ve deneyimlerinizi derinleştirmek ve tecrübe kazanmak üzere yola çıkıyoruz.

Bu eğitimde uçucu yağ repertuvarınızı genişleteceksiniz. Temel Aromaterapi Eğitimi’nde tanıştığınız ve kullanmayı öğrendiğiniz uçucu yağlara yeni uçucu yağlar eklenecektir. Yeni uçucu yağlar, terapötik özellikleri, etkileri ve kullanım alanlarını inceleyeceğiz.

Ayrıca uçucu yağların kimyasal bileşenleri ile ilgili temel bilgiler edineceksiniz. Uçucu yağların kimya konusunu herkesin anlayabileceği bir dilde, keyifli ve yaratıcı bir şekilde ele alacağız. Uçucu yağların kimyası hakkında temel bilgilere sahip olmanız güvenli ve etkin aromaterapi karışımları yaratmak için size yardımcı olacaktır.

Aromaterapi uygulamaları ile ilgili perspektifimizi genişletip dünya çapında yapılan bilimsel çalışmalar ve araştırmalardan hayatımıza dokunan örnekler değerlendireceğiz.

Eğitim Programı

  • Yeni uçucu yağların özellikleri, uygulama alanları ve örnekleri
  • Uçucu yağların kimyasal yapıları ve etki alanları
  • Kimyasal bileşenlerin fonksiyonel grupları
  • 25 temel uçucu yağların kimyasal profilleri ve haritaları
  • Temel bileşenler: d-limonen, linalool, linalil asetat, 1,8 sineol
  • Aromaterapi karışımı ve sinerji yaratma yöntemleri
  • Uçucu yağlar hakkında bilimsel çalışma ve araştırmalar

Süre

8 saat

Eğitim Kimler İçin?

Eğitim Temel Aromaterapi Eğitimi’ni almış katılımcılara açıktır.

Eğitmen: Marielle Mercadier

1965 yılında Fransa’da doğdum, 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Aromaterapi ve bütünsel sağlık eğitmeni olarak doğal yöntemlere ilgi duyan, sağlıklı ve zinde bir yaşam yaratmak isteyen kadınlara destek veriyorum.

Doğal ve sağlıklı yaşama olan yoğun ilgim lise yıllarımda başlayıp hiç peşimi bırakmadı. 2000 ile 2007 yılları arasında Fransa’da naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal yöntemler ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü desteklemeyi ve bedenin derin bilgeliğine güvenmeyi öğrendim.

Aromaterapi, naturopati ve bütünsel sağlık yöntemlerini yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Aromaterapi konularında derinleşip holistik aromaterapi, tıbbi aromaterapi ve klinik aromaterapi sertifika programlarına katıldım. Yıllar içerisinde Osho Nabız nefes terapisi, masaj terapisi, enerji teknikleri, hatha yoga eğitmenlik ve ayurveda yoga uzmanlık eğitimlerini aldım.

Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm. Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde, Türkiye’de ise thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım. Beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Bodrum’da yaşıyorum, yirmi yedi yaşında bir oğlum var.

Detaylı biyografi ve katıldığım eğitimler için tıklayın.