Stres Yönetimi için Aromaterapi

Online / Canlı Yayın

25 Şubat 2022 – Ön eğitim

26 Şubat 2022 Cumartesi – 27 Şubat 2022 Pazar

 

“Stres” modern yaşam ve koşuşturmasının ayrılmaz bir parçası… Kronik stres hayatımızın bütün yönlerini etkileyip, yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, anksiyete, depresyon, uykusuzluk, kilo ve sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Aromaterapi bize bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığımızı korumak ve iyileştirmek için çok çeşitli yöntemler sunar. Sizi bu eğitimde kendinizi daha sağlıklı, dengeli ve huzurlu hissetmek için yeni yollar ve çözümler keşfetmeye davet ediyorum. Sağlığınızı ve strese karşı direncinizi arttırmak, sinir sisteminizi ve beden enerjilerinizi dengelemek için pratik ve etkin yöntemler öğreneceksiniz.

Geniş bir perspektiften bakıp uçucu yağların beden-zihin-ruh üzerindeki etkilerini ve şifa özelliklerini bilimsel, bütünsel ve enerjetik açılardan değerlendireceğiz. Beden, zihin ve ruhunuzu dengelemek için uçucu yağlar kullanmayı öğreneceksiniz. İnhalasyon, difüzyon, beden, omurga, enerji merkezlerine uygulama, terapi ve masaj yağları gibi çeşitli aromaterapi uygulama yöntemleri öğreneceksiniz. Birlikte yapacağımız uçucu yağ ve koku meditasyonları ile “kendi” uçucu yağlarınızı bulmak ve aromaterapi karışımları yaratmak için rehberlik alacaksınız.

Stres, baş ağrısı, migren, uykusuzluk, anksiyete, korku, şok, panik, kızgınlık, öfke, keder, depresyon ve konsantrasyon eksikliği gibi durumlar için aromaterapik çözümler keşfedeceksiniz. Ayrıca aromaterapi ile birlikte uygulayabileceğiniz basit, pratik ve etkili nefes/enerjetik şifa teknikleri öğreneceksiniz. Eğitim sırasında pratik yapma ve kendi ihtiyaçlarınıza uygun farklı aromaterapi ürünleri hazırlama imkanı bulacaksınız.

Eğitim hakkında pratik detaylar

Bu eğitim internet üzerinden canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir. Eğitim notları, uçucu yağ profilleri ve uygulama örnekleri içeren bir eğitim kitapçığı size PDF olarak eğitimden iki gün önce e-posta ile iletilecektir. Ayrıca eğitimden sonra size bir katılım sertifikası PDF olarak gönderilecektir.

Dilerseniz bu eğitim için hazırlandığı aromaterapi kitini de satın alabilirsiniz. Eğitim kitinin içerdiği malzemeler ile beş farklı aromaterapi ürünü hazırlayabilirsiniz:  vücut yağı, roll on, aromatik sprey, koklama çubuğu ve koklama tuzu.

Bu eğitim kimler için?

Bu eğitim aromaterapi ve stres yönetimi konularında bilgilerini derinleştirmek ve yeni yöntemler öğrenmek isteyen herkese açıktır. Eğer yoga eğitmeni, beden veya nefes terapistiyseniz, kendi pratiğinizi destekleyen ve zenginleştiren yöntemler keşfedeceksiniz.

“Stres Yönetimi için Aromaterapi” eğitimine katılmadan önce “Temel Aromaterapi Eğitimi” ’ne katılmanız önerilir. Katılamayanlar için eğitim öncesi aromaterapinin temelleri üzerine 4 saatlik bir eğitim verilecektir.

Eğitim programı

1. Bölüm: Aromaterapinin Temelleri /Stres Yönetimi

(Ön eğitim: 14:30-18:30)

 • Modern aromaterapinin gelişimi
 • Uçucu yağları elde etme yöntemleri
 • Aromaterapinin bilimsel temelleri
 • Kaliteli ve güvenli uçucu yağlar nasıl seçilir?
 • Uçucu yağların etkileri ve şifa özellikleri
 • Uçucu yağların kullanım kuralları
 • Stres yönetimi için aromaterapi yöntemleri

Temel Aromaterapi Eğitimi’ne katılmış olanlar bu bölüme katılmak zorunda değildir; istedikleri taktirde bilgilerini pekiştirmek amacıyla ücret ödemeden katılabilirler.

2. Bölüm – Stres Yönetimi için Aromaterapi

(1. Gün/2. Gün; 10:00-17:00)

 • Stres, kök nedenleri ve sağlık üzerindeki etkileri
 • Stres fizyolojisi, sinir, hormon ve bağışıklık sistemi
 • Bütünsel bir stres yönetimi stratejisi oluşturmak
 • Koku fizyolojisi, beyin ve limbik sistem
 • Stres yönetimi için aromaterapi yöntemleri
 • Stres yönetimi için temel uçucu yağlar
 • Uçucu yağların enerjetik boyutu
 • Uçucu yağ ve koku meditasyonları
 • Stres yönetimi için enerjetik beden uygulamaları
 • Aromaterapi, nefes, yoga, meditasyon ve enerjetik şifa
 • Aromaterapi karışımları yaratmak; prensipler ve örnekler
 • Beş farklı aromaterapi karışımının hazırlanması

3. Bölüm – Buluşma, soru ve cevaplar (2 saat)

Bu buluşma eğitimden iki-üç hafta sonra gerçekleştirilecektir. Tarih ve saat konusunda katılımcılar ile birlikte karar verilecektir.

Eğitim programını tamamlandıktan sonra evinizde uygulama yaparken ve kendi aromaterapi ürünlerinizi hazırlarken edindiğiniz deneyimleri paylaşmak ve bununla ilgili sormak istediğiniz sorulara cevap vermek üzere düzenlenen bir buluşmadır.

Süre

14 saat / 18 saat

Tarih ve Saat

– 25 Şubat 2022 Cuma: 14:30-18:30 (Yeni katılımcılar için)

– 26 Şubat 2022 Cumartesi ve 27 Şubat 2021 Pazar: 10:00-13:00 / 14:00-17:00

– Buluşma (2 saat): Tarih ve saat konusunda katılımcılar ile birlikte karar verilecektir.

Online / Canlı Yayın

Eğitim internet üzerinden canlı yayın olarak Zoom aplikasyonu ile gerçekleştirilecektir.

Ücret

Eğitim Kayıt Ücreti

– 1.450 TL (KDV dahil) – Temel Aromaterapi Eğitimi’ni almamış olan katılımcılar (18 saat)

– 1.190 TL (KDV dahil) – Temel Aromaterapi Eğitimi’ni almış olan katılımcılar (14 saat)

Eğitim Kiti Ücreti

– Eğitim kiti ücreti ileri bir tarihte belirlenecektir.

Eğitim Kiti

– 4 adet uçucu yağ (NUKA Defne Essencia):

 • 5 ml Itır (Pelargonium graveolens)
 • 5 ml Zarif lavanta (Lavandula angustifolia)
 • 5 ml Portakal (Citrus sinensis)
 • 5 ml Ylang ylang komple (Cananga odorata)

– 30 ml soğuk pres tatlı badem yağı (NUKA Defne Essencia)
– 1 adet 10 ml cam şişe
– 1 adet 20 ml şişe
– 5 ml roll on
– Koklama çubuğu (“inhaler”)
– 30 ml sprey şişe
– 25 ml cam beher
– 4 adet koku kağıdı

Eğitim hakkında Bilgi

Marielle Mercadier
info@holistikaromaterapi.com
0535 362 69 34

Eğitmen

Marielle Mercadier

1965 yılında Fransa’da doğdum, uzun seneler Almanya’da yaşadım ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm, Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde yöneticilik yaptım. Doğal şifa yöntemlerine duyduğum yoğun ilgi hayatıma yön verdi ve 2000 yılında holistik sağlık konularında eğitimlere katılmaya ve çalışmalar yapmaya başladım.

Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal şifa uygulamaları ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü destekleme yöntemlerini öğrendim. Ayrıca Osho Pulsation nefes terapisi, masaj terapisi, enerjetik beden terapisi, thalassoterapi ve doğal cilt bakımı eğitimlerini aldım.

Aromaterapi ve naturopatiyi yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Fransa’da aldığım aromaterapi eğitiminin yanı sıra New York Institute of Aromatic Studies/The School for Aromatic Studies’de holistik aromaterapi, tıbbi aromaterapi ve klinik aromaterapi sertifika programlarına katıldım. National Association for Holistic Aromatherapy (NAHA) ve Alman aromaterapi derneği Forum Essenzia üyesiyim.

Thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım, beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.