Stres Yönetimi ve Ruhsal Denge için Aromaterapi

Online – Canlı Yayın

Aromaterapi bize bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığımızı korumak ve iyileştirmek için çok çeşitli yöntemler sunar. Bu eğitimde strese karşı direncinizi arttırmak ve sinir sisteminizi dengelemek için pratik ve etkin uygulamalar öğreneceksiniz.

Stres fizyolojisi ve koku duyusuna baktıktan sonra stres yönetiminde ve beden-zihin-ruhun dengelemesinde aromaterapi ve uçucu yağların rolünü değerlendireceğiz. Geniş bir perspektiften bakıp uçucu yağların beden-zihin-ruh üzerindeki etkilerini ve terapötik özelliklerini bilimsel, bütünsel ve enerjetik açılardan inceleyeceğiz.

Birlikte yapacağımız uçucu yağ ve koku meditasyonları ile “kendi” uçucu yağlarınızı bulmak ve aromaterapi karışımları yaratmak için rehberlik alacaksınız.

Stres, gerginlik, strese bağlı fiziksel şikayetler, odaklanma güçlüğü, uykusuzluk, anksiyete, korku, şok, panik, kızgınlık, öfke, keder ve depresyon gibi durumlarda hangi uçucu yağları ve nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. 

Ayrıca aromaterapi yöntemlerini destekleyen ve tamamlayan pratik akupresur ve nefes teknikleri birlikte uygulayacağız. Eğitimden sonra koku meditasyonu ve nefes teknikleri ile ilgili kısa videolar ile evde uygulamalara devam edebileceksiniz.    

Eğitim Programı

Stres Yönetimi ve Ruhsal Denge için Aromaterapi (12 saat)

 • Stres ve beden-zihin-ruh sağlığı üzerindeki etkileri
 • Stres yönetimi ve ruhsal denge için bütünsel strateji
 • Koku fizyolojisi ve koku duyusunun gücü
 • Stres yönetimi ve ruhsal denge için aromaterapi yöntemleri
 • Stres yönetimi ve ruhsal denge için en önemli uçucu yağlar
 • Stres yönetimi için aromaterapi ve nefes uygulamaları
 • Stres yönetimi için önemli akupresur noktaları ve uçucu yağlar
 • Uçucu yağlar ile rehberli koku meditasyonları
 • Kişiye özel aromaterapi karışımları yaratmak; prensipler ve örnekler
 • Ruhsal ve enerjetik denge için karışım yöntemi
 • Uygulama örnekleri ve aromaterapi formülasyonları

Eğitim Kimler İçin?

Bu eğitim aromaterapi ve stres yönetimi konularında bilgilerini derinleştirmek ve yeni yöntemler öğrenmek isteyen herkese açıktır. Eğer yoga eğitmeni, beden veya nefes terapistiyseniz, kendi pratiğinizi destekleyen ve zenginleştiren yöntemler keşfedeceksiniz.

“Stres Yönetimi ve Ruhsal Denge için Aromaterapi” eğitimine katılmadan önce “Temel Aromaterapi Eğitimi” ’ne katılmanız önerilir.

“Temel Aromaterapi Eğitimi” ’ne katılmayanlara eğitim öncesinde uçucu yağların güvenli kullanımı ile ilgili 35 dakikalık bir eğitim videosunu izlemek için link gönderilecektir.

Aromaterapi eğitim konsepti hakkında detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz: Aromaterapi eğitimleri.

Eğitim Hakkında Pratik Detaylar

 • Eğitim internet üzerinden canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir.
 • Zoom linki eğitimden beş gün önce size iletilecektir.
 • Eğitim notları, uçucu yağ profilleri ve uygulama örnekleri içeren bir eğitim kitapçığı size PDF olarak eğitimden iki gün önce e-posta ile iletilecektir.
 • Eğitim sonunda katılım sertifikası size PDF olarak gönderilecektir.

Dilerseniz bu eğitim için hazırlanan aromaterapi kitini satın alabilirsiniz. Eğitim kitinin içerdiği malzemeler ile beş farklı aromaterapi ürünü hazırlayabilirsiniz:  vücut yağı, roll on, aromatik sprey, koklama çubuğu ve koklama tuzu.

Süre

12 saat (3 x 4 saat)

Online / Canlı Yayın

Eğitim internet üzerinden canlı yayın olarak Zoom aplikasyonu ile gerçekleştirilecektir.

Eğitim Kiti

Eğitim kitinin satın alınması zorunlu değildir. 

– 4 adet uçucu yağ (NUKA Defne Essencia):

 • 5 ml Itır (Pelargonium graveolens)
 • 5 ml Zarif lavanta (Lavandula angustifolia)
 • 5 ml Portakal (Citrus sinensis)
 • 5 ml Ylang ylang komple (Cananga odorata)

– 30 ml soğuk pres tatlı badem yağı (NUKA Defne Essencia)
– 1 adet 10 ml cam şişe
– 1 adet 20 ml şişe
– 5 ml roll on
– Koklama çubuğu (“inhaler”)
– 30 ml sprey şişe
– 25 ml cam beher
– 4 adet koku kağıdı

Eğitim Hakkında Bilgi

Marielle Mercadier
info@holistikaromaterapi.com
0535 362 69 34

Eğitmen: Marielle Mercadier

1965 yılında Fransa’da doğdum, 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Aromaterapi ve bütünsel sağlık eğitmeni olarak doğal yöntemlere ilgi duyan, sağlıklı ve zinde bir yaşam yaratmak isteyen kadınlara destek veriyorum.

Doğal ve sağlıklı yaşama olan yoğun ilgim lise yıllarımda başlayıp hiç peşimi bırakmadı. 2000 ile 2007 yılları arasında Fransa’da naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal yöntemler ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü desteklemeyi ve bedenin derin bilgeliğine güvenmeyi öğrendim.

Aromaterapi, naturopati ve bütünsel sağlık yöntemlerini yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Aromaterapi konularında derinleşip holistik aromaterapi, tıbbi aromaterapi ve klinik aromaterapi sertifika programlarına katıldım. Yıllar içerisinde Osho Nabız nefes terapisi, masaj terapisi, enerji teknikleri, hatha yoga eğitmenlik ve ayurveda yoga uzmanlık eğitimlerini aldım.

Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm. Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde, Türkiye’de ise thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım. Beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Bodrum’da yaşıyorum, yirmi yedi yaşında bir oğlum var.

Detaylı biyografi ve katıldığım eğitimler için tıklayın.