Aromaterapi Eğitimleri

Modüler eğitimler

Aromaterapi eğitimleri birbirini tamamlayacak şekilde tasarlandı:

 • Temel Aromaterapi Eğitimi (14 saat)
 • Cilt Bakımı için Aromaterapi (14 saat / 17 saat)
 • Stres yönetimi için Aromaterapi (14 saat / 18 saat)

Size ilk önce “Temel Aromaterapi Eğitimi” ’ne katılmanızı öneriyorum. “Cilt Bakımı için Aromaterapi” ve “Stres Yönetimi için Aromaterapi” eğitimlerinde aromaterapi konusunda derinleşme imkanı bulacaksınız. Her eğitim ile uçucu yağ repertuvarınız genişleyecek.

Temel Aromaterapi eğitimi 3 modülden oluşan 42 saatlik Aromaterapi Eğitimi’nin ilk modülüdür. Her üç modüle birden veya istediğiniz modüllere ayrı ayrı da katılabilirsiniz. İlk modüle katılamayan, ancak ikinci veya üçüncü modüle katılmak isteyenlere, önden 3 veya 4 saatlik bir (ön) eğitim verilecektir.

Teori ve uygulama

Bu eğitimlerde kendi kişisel aromaterapi pratiğinizi oluşturmak ve geliştirmek için bilgi ve deneyimler edineceksiniz. Kendinize ve ailenize uygulayabileceğiniz güvenli ve etkin aromaterapi uygulamaları öğreneceksiniz.

Eğitim programı teori ve uygulama seanslarından oluşuyor. Her eğitimde pratik yapma ve kendi ihtiyaçlarınıza uygun aromaterapi karışımları hazırlama imkanı bulacaksınız.

Her eğitim için eğitim notları içeren bir aromaterapi kitapçığı ve bir katılım sertifikası alacaksınız.

İleri seviye atölyeler

“Temel Aromaterapi Eğitimi” ’ne katıldıktan sonra 3-4 saatlik aromaterapi atölyelerine katılarak spesifik konularda derinleşme imkanı bulabilirsiniz:

“Cilt Bakımı için Aromaterapi” eğitimine katıldıktan sonra 3 saatlik “Cilt Sorunları için Aromaterapi” eğitimine katılabilirsiniz.

Eğitim hakkında pratik detaylar

Eğitimler internet üzerinden canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir. Eğitim notları, uçucu yağ profilleri ve uygulama örnekleri içeren bir eğitim kitapçığı size PDF olarak eğitimden iki gün önce e-posta ile iletilecektir. Ayrıca eğitim sonunda size bir katılım sertifikası PDF olarak gönderilecektir.

Aromaterapi eğitimleri için farklı aromaterapi eğitim kitleri hazırlandı. Eğitim katılımcı olarak ayrı bir ücret karşılığında söz konusu eğitim kitini satın alabilirsiniz.

Aromaterapi eğitimlerinden iki hafta sonra bir saatlik bir buluşma gerçekleştirilecektir. Eğitim programını tamamlandıktan sonra evinizde uygulama yaparken ve kendi aromaterapi ürünlerinizi hazırlarken edindiğiniz deneyimleri paylaşmak ve bununla ilgili sormak istediğiniz sorulara cevap vermek üzere düzenlenen bir buluşmadır.

Türkiye’ye uygun eğitim konsepti

Eğitimlerde incelediğimiz uçucu yağları aşağıdaki kriterlere göre seçtim:

 • Türkiye’de satılan uçucu yağlar,
 • Terapötik değeri yüksek olan uçucu yağlar,
 • Kullanımı kolay ve güvenli olan uçucu yağlar,
 • Çok yönlü kullanılabilen uçucu yağlar.

Aromaterapi eğitimleri kimler için?

Bu eğitimler aromaterapi ile ilgilenen herkese açıktır.

 • Aromaterapi konusunda bilgi ve deneyim edinmek,
 • Pratik ve etkili bir doğal şifa yöntemini hayatınıza katmak,
 • Doğal şifa ve sağlık konularında kendinizi geliştirmek,
 • Yoga eğitmeni, beden veya nefes terapisti olarak aromaterapi ile kendi pratiğinizi zenginleştirmek

herkesi aromaterapi yolculuğuna davet ediyorum.

Temel Aromaterapi Eğitimi

14 saat

Cilt Bakımı için Aromaterapi

14 saat / 17 saat

Stres Yönetimi için Aromaterapi

14 saat / 18 saat

Kış için Aromaterapi

4 saat