Naturopati – Kişiye Özel Beslenme ve Yaşam Tarzı

Online – Canlı Yayın

 

“Sağlıklı beslenmek” sizin için ne anlama geliyor? Beslenme pek çoğumuz için kafa karıştırıcı bir konudur. Bir sürü beslenme modaları, kitaplar, diyetler ve beslenme teorilerinin arasında yolunuzu bulmak size bazen imkansız gibi gözükebilir. Aynı şekilde “sağlıklı yaşamak” sizin için neler ifade ediyor? Kendimize ve yakınlarımıza baktığımız zaman, hepimizin fiziksel ve psikolojik özellikleri farklı olduğunu görebiliriz.

Gerçek şu ki, herkese uyan “ideal” bir beslenme veya yaşam tarzı yok. Hepimizin ihtiyaçları farklıdır. Beslenme ve yaşam tarzı kişiye özel, yani beden tipimize, yaşımıza, mevsime, yaşam tempomuza ve sağlık durumumuza göre ayarlanması gerekir.

Bu eğitim beden tipinize ve sağlık durumunuza uygun bir beslenme ve yaşam tarzı oluşturmak için bir yol haritası sunar. Beslenme ve yaşam tarzı konularına naturopati açısından yaklaşırız. Naturopati  “doğanın yolu” anlamına geliyor; bedenin doğal iyileştirici gücünü beslenme, detoks, şifa orucu, doğal yaşam yaklaşımları ve uygulamaları ile desteklenmesi prensibine dayanır. Geniş bir perspektiften bakıp ayurveda ve geleneksel Çin tıbbı bakış açılarını değerlendiririz.

Sağlığımızı korumak ve hastalık durumlarında sağlığımızı iyileştirmek için naturopati bize etkin yollar gösteriyor. Naturopatik beslenmede vegan, vejetaryen, Paleo, çiğ beslenme gibi kalıplar ve beslenme teorilerinden uzaklaşıp, bedenimizin bilgeliğinin bize yol göstermesine izin verir.

Bedenimiz aslında “biliyor” ve bedenimizle iletişim kurmak, onu dinlemek ve hissetmek dengeli, sağlıklı ve her anlamda tatmin edici bir beslenme ve yaşam tarzı oluşturmamızı sağlar.

Eğitim Programı

 • Sağlıklı yaşam sanatı ve iyileşme yolculuğu
 • Sindirim sistemi, mikrobiyota ve sağlık
 • Enflamasyon ve hastalık gelişimi
 • Sağlıklı beslenmenin temelleri
 • Hastalıklarda etkin beslenme stratejileri
 • Kişiye özel bir sağlıklı beslenme programı oluşturmak
 • Naturopatik beden tiplerine göre beslenme önerileri
 • Naturopatik beden tiplerine göre yaşam tarzı önerileri
 • Naturopatik yaşam tarzı, günlük rutinler, mevsimsel rutinler
 • Kişisel bir sağlık ve stres yönetim stratejisi için pratik adımlar

Süre: 5 saat eğitim + 1 saat online soru-cevap oturumu

Bu Eğitim Kimler İçin?

Eğer…

 • Sağlığınız için sorumluluk almak, sağlık ve sağlıklı yaşam konusunda bilgilerinizi derinleştirmek,
 • Kendi sağlığınızı ve ailenizin sağlığını korumak, çocuklarınızı ilaçsız büyütmek,
 • Sağlığınızı ve kilonuzu uzun vadede koruyacak bir doğal sağlık sistemi öğrenmek,
 • Sağlık sorunlarınız varsa; bedeninizin doğal iyileştirici gücünü sağlıklı beslenme ve yaşam biçimiyle desteklemek,
 • Sağlık veya şifa alanında çalışıyorsanız; bilgi ve deneyim hazinenizi geliştirmek,

isterseniz sizi bu eğitime katılmaya davet ediyorum.

Naturopati – Kişiye Özel Beslenme ve Yaşam Tarzı eğitimi Naturopati, Doğanın Yolu – Bütünsel Sağlık Eğitimi‘nin bir modülüdür.

1. Modül: Naturopatiye Giriş – Sağlığın Temelleri

2. Modül: Naturopati – Kişiye Özel Beslenme ve Yaşam Tarzı

3. Modül: Naturopati – Kişiye Özel Detoks

Eğitim Hakkında Pratik Detaylar

 • Eğitim internet üzerinden canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir.
 • Zoom linki eğitimden beş gün önce size iletilecektir.
 • Eğitim notları, uçucu yağ profilleri ve uygulama örnekleri içeren bir eğitim kitapçığı size PDF olarak eğitimden iki gün önce e-posta ile iletilecektir.
 • Eğitim sonunda katılım sertifikası size PDF olarak gönderilecektir.

Eğitim Hakkında Bilgi

Marielle Mercadier
info@holistikaromaterapi.com
0535 362 69 34

Eğitmen: Marielle Mercadier

1965 yılında Fransa’da doğdum, 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Aromaterapi ve bütünsel sağlık eğitmeni olarak doğal yöntemlere ilgi duyan, sağlıklı ve zinde bir yaşam yaratmak isteyen kadınlara destek veriyorum.

Doğal ve sağlıklı yaşama olan yoğun ilgim lise yıllarımda başlayıp hiç peşimi bırakmadı. 2000 ile 2007 yılları arasında Fransa’da naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal yöntemler ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü desteklemeyi ve bedenin derin bilgeliğine güvenmeyi öğrendim.

Aromaterapi, naturopati ve bütünsel sağlık yöntemlerini yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Aromaterapi konularında derinleşip holistik aromaterapi, tıbbi aromaterapi ve klinik aromaterapi sertifika programlarına katıldım. Yıllar içerisinde Osho Nabız nefes terapisi, masaj terapisi, enerji teknikleri, hatha yoga eğitmenlik ve ayurveda yoga uzmanlık eğitimlerini aldım.

Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm. Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde, Türkiye’de ise thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım. Beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Bodrum’da yaşıyorum, yirmi yedi yaşında bir oğlum var.

Detaylı biyografi ve katıldım eğitimler için tıklayın.