Naturopatiye Giriş – Sağlığın Temelleri

Online – Canlı Yayın

 

Biz hastalığa olumsuz bir olay hatta bir düşman gibi bakmaya alıştık, bir hastalığa “yakalanıyoruz”, sonra onunla “mücadele ediyoruz” veya “savaşıyoruz”. Bizi rahatsız eden semptomları bastırmaya veya ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

Ya hastalık bizim düşmanımız değil arkadaşımız olsa? Ya hayatımızda bir şeylerin ters gittiğine dair bizi uyaran bir arkadaş olsa? Ya doğadan koptuğumuzu, doğamız, bedenimiz ve ruhumuzdan uzaklaştığımızı söyleyen ve bizi bazen yumuşak bazen de sert bir şekilde uyandıran bir yol arkadaşı olsa…

Bu eğitim sizi sağlık ve hastalık kavramlarına yeni bir ışık altında ve naturopati açısından bakmaya davet ediyor. Naturopati  “doğanın yolu” anlamına geliyor; naturopati dünya çapında uygulanan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan bir doğal sağlık sistemidir.

Naturopati felsefesine göre, sağlığın temeli doğa kanunlarına uygun bir hayat sürmede yatar. Naturopati bedenin doğal iyileştirici gücünü beslenme, detoks, şifa orucu, doğal yaşam yaklaşımları ve uygulamaları ile desteklenmesi prensibine dayanan bir doğal sağlık sistemidir.

Naturopati bize besinler, hava, su, güneş, ışık gibi yaşamsal önemi olan doğal öğeleri bilinçli bir şekilde kullanmayı öğretir. Yöntem olarak beslenme, detoks, şifa orucu, nefes egzersizleri, dinlenme ve uyku, egzersiz, gevşeme yöntemleri, meditasyon, hidroterapi, masaj terapisi, şifali bitkiler, aromaterapi vb. uygulanır.

Bu eğitim kendinizi ve bedeninizi daha iyi tanımak, bedeninizi dinlemek ve mesajlarını anlamak için size yol gösterecek. İçinizdeki doğal iyileştirici güce güvenmeyi ve bu gücü harekete geçirmeyi öğreneceksiniz.

Bu eğitim kimler için?

 • Sağlığınız için sorumluluk almak, sağlık ve sağlıklı yaşam konusunda bilgilerinizi derinleştirmek,
 • Kendi sağlığınızı ve ailenizin sağlığını korumak, çocuklarınızı ilaçsız büyütmek,
 • Sağlığınızı ve kilonuzu uzun vadede koruyacak bir doğal sağlık sistemi öğrenmek,
 • Sağlık sorunlarınız varsa; bedeninizin doğal iyileştirici gücünü sağlıklı beslenme ve yaşam biçimiyle desteklemek,
 • Sağlık veya şifa alanında çalışıyorsanız; bilgi ve deneyim hazinenizi geliştirmek

isterseniz sizi bu eğitime katılmaya davet ediyorum.

Naturopatiye Giriş – Sağlığın Temelleri eğitimi Naturopati, Doğanın Yolu – Bütünsel Sağlık Eğitimi’nin 1. Modülüdür.

2. Modül: Naturopati – Kişiye Özel Beslenme ve Yaşam Tarzı (6 saat)

3. modül: Naturopati – Kişiye Özel Detoks (6 saat)

Eğitim programı

 • Naturopatinin temel ilke ve uygulama prensipleri nedir?
 • Naturopatide sağlık ve hastalık kavramları
 • Hastalıkların kök nedenleri ve bütünsel yaklaşım
 • Bedenimizin doğal iyileştirici gücünü nasıl destekleyebiliriz?
 • Soğuk algınlığı, grip, ateş, kusma ve ishal gibi akut hastalıklarda naturopati yaklaşımı
 • Kronik hastalıklarda naturopati yaklaşımı ve iyileşme yolculuğu
 • Sağlığın temellerini oluşturmak, günlük naturopatik rutinler

Süre: 3 saat

Kayıt ve Eğitim Hakkında Bilgi

Marielle Mercadier
info@holistikaromaterapi.com
0535 362 69 34

Eğitmen: Marielle Mercadier

1965 yılında Fransa’da doğdum, 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Aromaterapi ve bütünsel sağlık eğitmeni olarak doğal yöntemlere ilgi duyan, sağlıklı ve zinde bir yaşam yaratmak isteyen kadınlara destek veriyorum.

Doğal ve sağlıklı yaşama olan yoğun ilgim lise yıllarımda başlayıp hiç peşimi bırakmadı. 2000 ile 2007 yılları arasında Fransa’da naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal yöntemler ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü desteklemeyi ve bedenin derin bilgeliğine güvenmeyi öğrendim.

Naturopati, aromaterapi ve bütünsel sağlık yöntemlerini yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Aromaterapi konularında derinleşip holistik aromaterapi, tıbbi aromaterapi ve klinik aromaterapi sertifika programlarına katıldım. Yıllar içerisinde Osho Nabız nefes terapisi, masaj terapisi, enerji teknikleri, hatha yoga eğitmenlik ve ayurveda yoga uzmanlık eğitimlerini aldım.

Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm. Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde, Türkiye’de ise thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım. Beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Bodrum’da yaşıyorum, yirmi yedi yaşında bir oğlum var.

Detaylı biyografi ve katıldığım eğitimler için tıklayın.