Temel Aromaterapi Eğitimi / 11-12 Mayıs 2019 – Renk Yaşam – İzmir

Aromaterapi çok yönlü bir doğal terapi yöntemidir. Aromatik bitkilerden elde edilen uçucu yağlar çok çeşitli etkilere ve şifa özelliklerine sahip olan etkin maddelerdir. Aromaterapi bize bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığımızı korumak ve iyileştirmek için etkili ve pratik yöntemler sunar.

Bu temel aromaterapi eğitiminde aromaterapinin engin dünyasını keşfedeceksiniz. Uçucu yağların beden-zihin-ruh üzerindeki etkilerini ve şifa özelliklerini bilimsel ve bütünsel bir açıdan değerlendireceğiz. Temel uçucu yağ ve şifa özelliklerini, kullanım alanları ve kurallarını inceleyeceğiz. Güvenli ve etkin aromaterapi uygulamaları için gerekli temel bilgileri ve deneyimleri edineceksiniz.

Günlük hayatınızda ilk yardım, sağlık, zindelik, esenlik ve stres yönetimi için hangi uçucu yağları ve nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz. Aromaterapi ve doğal uygulamalar ile bedeninizin doğal iyileştirici gücünü nasıl destekleyebileceğinizi keşfedeceksiniz. Aromaterapi karışımları hazırlamak için pratik formüller öğreneceksiniz. Eğitim sırasında kendi seçtiğiniz, ihtiyaçlarınıza uygun üç farklı aromaterapi karışımı hazırlayacak ve eve döndüğünüzde hemen uygulamaya geçebileceksiniz.

Bu eğitim kimler için?

Bu eğitim aromaterapi ile ilgilenen herkese açıktır.

Eğer…

 • Aromaterapi konusunda bilgi ve deneyim edinmek,
 • Pratik ve etkili bir doğal şifa yöntemini hayatınıza katmak,
 • Doğal şifa ve sağlık konularında kendinizi geliştirmek,
 • Yoga eğitmeni, beden veya nefes terapisti olarak aromaterapi ile kendi pratiğinizi zenginleştirmek

isterseniz, sizi sürprizlerle dolu bir aromaterapi yolculuğuna çıkmaya davet ediyorum.

Not: Eğitimde öğretilecek uygulamalar yetişkinler ve 6 yaş üstündeki çocuklara yöneliktir.

Eğitim programı

 • Modern aromaterapinin  gelişimi ve aromaterapi modelleri
 • Aromaterapinin bilimsel temelleri
 • Kaliteli ve güvenli uçucu yağlar nasıl seçilir?
 • Uçucu yağların etkileri ve şifa özellikleri
 • Uçucu yağların kullanım kuralları
 • Aromaterapi uygulama yöntemleri
 • 22 temel uçucu yağın özellikleri ve uygulama alanları
 • Bütünsel yaklaşım ve aromaterapi
 • İlk yardım, sağlık, zindelik, stres yönetimi
 • Karışımlar yaratmak için ipuçları
 • Uygulama örnekleri, pratik aromaterapi formülleri
 • Üç farklı aromaterapi karışımının hazırlanması

Tarihler

11 Mayıs 2019 Cumartesi – 12 Mayıs 2019 Pazar

Saatler

10:00 – 18:00

Ücret

790 TL + KDV

Eğitim ücretine dahil:

 • Eğitim dosyası: ders içerikleri, 22 adet uçucu yağ profili ve aromaterapi formülleri
 • Üç adet aromaterapi karışımı hazırlamak için gerekli malzemeler.

Öğle yemeği ücrete dahil değildir. Öğlen yemeğinizi çevredeki kahve ve lokantalarda yiyebilirsiniz.

Mekan

Renk Yaşam
Mithatpaşa caddesi
1184/1 Guzelyali İZMİR

www.facebook.com/renkyasamyoga/

Bilgi ve kayıt

Renk Yaşam
0542 512 05 39
0532 234 22 69

Eğitmen

Marielle Mercadier

Fransa’da doğdum, uzun seneler Almanya’da yaşadım ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm, Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde yöneticilik yaptım. Doğal şifa yöntemlerine duyduğum yoğun ilgi hayatıma yön verdi ve 2000 yılında holistik sağlık konularında eğitimlere katılmaya ve çalışmalar yapmaya  başladım.

Thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım, beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.

Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal şifa uygulamaları ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü desteklemeyi ve doğanın derin bilgeliğine güvenmeyi öğrendim.

Ayrıca masaj terapisi, Osho Pulsation nefes terapisi, enerjetik beden terapisi, thalassoterapi ve doğal cilt bakımı eğitimlerine katıldım. The School for Aromatic Studies’de holistik aromaterapi ve tıbbi aromaterapi eğitimleri aldım, aromaterapi uzmanlaşma eğitim programına halen devam ediyorum.

Yirmi yıldır aromaterapi, özel ve iş hayatımda önemli bir rol oynuyor. Spa yöneticisi, beden terapisti, doğal şifa yöntemleri uygulayıcısı ve oğlumu ilaçsız büyüten bir anne olarak aromaterapi konusunda engin bilgi ve deneyimler edindim. National Association for Holistic Aromatherapy (NAHA) ve Alman aromaterapi derneği Forum Essenzia üyesiyim.