Sağlıklı bir Kış için Naturopati

Online – Canlı Yayın

 

Naturopati  “doğanın yolu” anlamına gelir; bedenin doğal iyileştirici gücünün beslenme, detoks, şifa orucu, doğal yaşam yaklaşımları ve uygulamaları ile desteklenmesi prensibine dayanan ve dünya çapında uygulanan bir doğal sağlık sistemidir.

Bu atölye sizi hem sağlık ve hastalık kavramlarına, hem de kış hastalıklarına farklı bir açıdan bakmaya davet ediyor. Bu atölyede kış mevsiminde bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, grip, nezle ve solunum yolları hastalıklarından korunmak ve sağlığınızı desteklemek için etkin doğal şifa yöntemleri ve uygulamaları keşfedeceksiniz. Kendinizin, ailenizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak ve iyileştirmek için önemli ipuçları öğreneceksiniz.

Bu atölye kimler için?

Bu atölye herkese açıktır.

Atölye programı

  • Naturopatinin ilkeleri ve uygulanma prensipleri
  • Sağlık ve hastalık kavramları
  • Hastalıkların kök nedenleri
  • Akut hastalık ve kronik hastalık
  • Akut hastalık, iyileşme ve şifa orucu
  • Bağışıklık sistemini güçlendirme
  • Kış için beslenme ve yaşam tarzı önerileri
  • Grip, nezle ve solunum yolları rahatsızlıkları
  • Kış hastalıkları için naturopati yöntemleri

Süre

4 saat

 

Eğitmen

Marielle Mercadier

1965 yılında Fransa’da doğdum, uzun seneler Almanya’da yaşadım ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm, Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde yöneticilik yaptım. Doğal şifa yöntemlerine duyduğum yoğun ilgi hayatıma yön verdi ve 2000 yılında holistik sağlık konularında eğitimlere katılmaya ve çalışmalar yapmaya başladım.

Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal şifa uygulamaları ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü destekleme yöntemlerini öğrendim. Ayrıca Osho Pulsation nefes terapisi, masaj terapisi, enerjetik beden terapisi, thalassoterapi ve doğal cilt bakımı eğitimlerini aldım.

Aromaterapi ve naturopatiyi yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Fransa’da aldığım aromaterapi eğitiminin yanı sıra New York Institute of Aromatic Studies/The School for Aromatic Studies’de holistik aromaterapi, tıbbi aromaterapi ve klinik aromaterapi sertifika programlarına katıldım. National Association for Holistic Aromatherapy (NAHA) ve Alman aromaterapi derneği Forum Essenzia üyesiyim.

Thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım, beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.